Analizy miesięczne

Analiza na kwiecień

Marzec wzniósł na rynki stabilizację, która dla wielu była męcząca. Szczególnie z perspektywy dziennego przedziału czasowego.  Na chwilę obecną nie widać perspektyw na zmianę tej sytuacji. Dzisiejsza analiza jest więc uboga i raczej ryzykowna. Wybrałem dwa rynki, które w danej chwili cokolwiek mi mówią – choć nawet w ich przypadku, sytuacja nie jest w 100% klarowna. Oprócz wymienionych par warto mieć na uwadze NZD, gdyż zanosi się tam na jakieś rozstrzygnięcie.

 

EUR/GBP:  spadki, warunkowo

W tym miesiącu wracamy z rynkiem EUR/GBP, ustawiając obszar bezpieczeństwa nieco niżej. Jeśli nastąpi zamknięcie poniżej poziomu 0.83, to warunek dla tej prognozy będzie spełniony i będzie można myśleć o spadkach.  Ważne będzie też zejście wskaźnika RSI poniżej zaznaczonej linii wsparcia.

 

AUD/NZD:  spadki

Choć ruch na tej parze już się rozpoczął, to perspektywy dalszych spadków są duże.  Dolar australijski zamknął się poniżej linii trendu wzrostowego. Sygnałem do zakończenia spadków będzie powrót ponad nasz obszar bezpieczeństwa. Oznaki słabości niedźwiedzi będą jednak  widoczne już po przełamaniu linii trendu spadkowego na RSI.

 

Sylwester Majewski

 

Comments