Komentarze dzienne

Czy złoto odbije się?

Nie udało się w piątek utrzymać atmosfery, jaka panowała na rynku jeszcze dzień wcześniej. Inwestorzy nie dali się skusić rysującej się możliwości i euro odrobiło straty, odsuwając od siebie widmo dalszego spadku.

Ostatni dzień ubiegłego tygodnia nie dawał wielu pretekstów do handlu. Publikowanych informacji było niewiele. Zaistniałą sytuację można więc tłumaczyć jako odrzucenie przez rynek scenariusza nagłych spadków eurodolara. Piątek jest zazwyczaj takim dniem, kiedy podejmowane są najważniejsze decyzje, podsumowujące cały tydzień. Grający na zwyżkę dolara muszą więc poczekać.

W tym tygodniu publikacja danych rozłożona będzie w czasie. Pierwsze ważne dane pojawią się we wtorek i dotyczyć będą amerykańskiego rynku pracy oraz zaufania konsumentów. Szczególnie ta ostatnia publikacja może budzić emocje, gdyż rynek pamięta wcześniejsze, rozczarowujące informacje dotyczące nastroju wśród konsumentów. Prawdziwy wysyp danych czeka nas jednak w czwartek oraz piątek.

Kilka dni temu, doszło na wykresie złota do utworzenia charakterystycznej świecy, z długim, dolnym cieniem. W przeszłości takie świece wyznaczały na tym rynku momenty zwrotne, poprzedzając odbicie. Jeśli będzie tak tym razem, to do pokonania będzie kluczowy obszar 1675-1690. Poziomu docelowego można by wtedy szukać na wysokości 1750-1800. Zamknięcie poniżej 1630 anuluje ten scenariusz i będzie oznaczało test poziomu 1600.

Sylwester Majewski

Comments