Komentarze dzienne Wszystkie

Wyraźne umocnienie dolara

Poniedziałek rozpoczął się od silnego umocnienia dolara. Niepewność wokół sytuacji w strefie euro, podsycała nastroje rynkowe. Agencja ratingowa Fitch obniżyła ocenę wiarygodności dla Portugalii.

Zamówienia na dobra trwałego użytku, wzrosły w lutym o 0.5%. Wynik był gorszy od prognoz, jednak był to już trzeci z rzędu pozytywny odczyt tych danych. W ujęciu rocznym wynik był lepszy i wyniósł 12.5%.

Zaskoczeniem był spadek sprzedaży nowych domów w USA. W lutym odnotowano pogorszenie sytuacji o 2.2%. Stanowi to szósty spadek sprzedaży, w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy.

W strefie euro odnotowano tymczasem spadek zamówień przemysłowych, o 2.0%. Jest o pierwsze pogorszenie wyników od trzech miesięcy.

Na wykresie eurodolara powstała wczoraj duża, czarna świeca. Pokonany został poziom 1.35 i wszystko wskazuje na to, iż kolejne wsparcie znajduje się dopiero na 1.30. Po drodze jest jeszcze wsparcie w okolicach poziomu 1.32, jednak trzeba liczyć się z najgorszym. Do przekreślenia tego scenariusza potrzebny jest powrót w cenach zamknięcia powyżej 1.35.

Sylwester Majewski

Comments