Komentarze dzienne Wszystkie

Grecja wciąż stanowi problem

Po początkowych wzrostach, dolar zakończył wczorajszy dzień na spadkach. Inwestorzy ciągle nie widzą żadnego rozwiązania problemu Grecji. Jean Claude-Trichet zaprzeczył istnieniu możliwości jej wyjścia ze strefy euro.

Indeks aktywności gospodarczej Fed, spadł w lutym do poziomu -0.64, z -0.04 odnotowanych w styczniu. Największe spadki odnotowano w strefie produkcyjnej. Indeks publikowany jest przez oddział Fed z Chicago.

Prezes Europejskiego Banku Centralnego, Jean Claude-Trichet, powiedział wczoraj, iż wyjście Grecji ze strefy euro z prawnego punktu widzenia nie jest możliwe. Tymczasem Angela Merkel uważa, iż sytuacja Grecji nie powinna być tematem przewodnim najbliższego szczytu unii, gdyż Grecja oficjalnie nie zgłaszała się o pomoc finansową.

Problemy z Grecją uniemożliwiają pojawienie się na rynku większej korekty. Eurodolar znajduje się tuż nad poziomem 1.35, który stanowi teraz najważniejsze wsparcie. Jeśli poziom ten zostanie solidnie pokonany w cenach zamknięcia, to trend spadkowy może być kontynuowany. Wskaźnik RSI pokonał swoją linię trendu wzrostowego i przebił się poniżej poziomu 50. Nie są to dobre dla wzrostów sygnały. Opór znajduje się na wysokości 1.38. Natomiast wsparcie to 1.35 oraz częściowo 1.34.

Sylwester Majewski

Comments