Komentarze dzienne

Gann zatrzymał złotego

Zwątpienie z jakim mamy do czynienia w tym tygodniu, nie przerodziło się wczoraj w paniczną wyprzedaż. Mieliśmy raczej uspokojenie, typowe dla fazy przeczekania. Być może to, na co czekają inwestorzy wydarzy się dziś, gdyż mamy dzień decyzji banków centralnych.

Pierwsza w dzisiejszym dniu decyzja ogłoszona została w Nowej Zelandii, gdzie RBNZ pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Kolejna zostanie ogłoszona o 13:00, kiedy to poznamy opinię Banku Anglii. Na koniec zostaje decyzja Europejskiego Banku Centralnego, która będzie znana o 13:45. Czy te wydarzenia są w stanie nadać rynkom nowy bieg? Na chwilę obecną nie wydaje się to możliwe.

Dobrze wypadły wczorajsze dane z USA, gdzie raport ADP wykazał wzrost ilości miejsc pracy o 216 tysięcy. To dobry prognostyk przed piątkowym raportem Nonfarm Payrolls. Jutrzejszy dzień będzie bogaty w wydarzenia makroekonomiczne. Zamknięcie się rynków wskazać nam natomiast powinno kierunek ruchu na następny tydzień.

Od naszej ostatniej analizy rynku złotego, na wykresie EUR/PLN doszło do odbicia. Idealnie zadziałała jedna z linii Ganna(8×1), zatrzymując spadki w okolicach poziomu 4.10. Możliwe jest ponowne zejście w okolice tej wysokości. Wskaźnik RSI odnotowuje wzrosty sugerując, iż byłby to tylko ruch korekcyjny przed dalszym odbiciem w górę. Oporem jest obszar 4.2-4.25. Tam tez biegnie średnia krocząca z 200 dni i ewentualne wzrosty nie powinny przekroczyć tego pułapu. Na chwilę obecną mamy chyba do czynienia z próbą znalezienia gruntu, przed kolejnym impulsem wzrostowym.

Sylwester Majewski

Comments