Analizy miesięczne

Analiza na marzec

Luty rozruszał nam trochę rynki. W chwili gdy piszę ten komentarz mamy jednak specyficzną sytuację. Większość z rynków znalazła się przy wsparciach/oporach i nie widać jednoznacznych sygnałów, świadczących o przewadze którejkolwiek ze stron. Na to potrzeba jeszcze pewnie kilku dni – powinno w tym czasie dojść do jakiś wyłamań.

EUR/GBP:  spadki

Na chwilę obecną wygląda na to, iż euro może dalej tracić grunt pod nogami. Dużo lepiej prezentuje się na tym tle funt  brytyjski, który nie jest obciążony kwestiami politycznymi. Zakładam więc, iż spadki na EUR/GBP mogą się przeciągnąć w tym miesiącu.  Celem byłby obszar wokół poziomu 0.82, natomiast oporem analogiczny obszar ponad 0.84.

 USD/TRY: do rozstrzygnięcia

Jeśli euro ma się osłabiać, to należałoby oczekiwać wzrostów wartości dolara. Na wykresie USD/TRY sytuacja nie jest jednak jednoznaczna. Rynek zatrzymał się przy średniej z 200 dni i nadal trwają zmagania między bykami a niedźwiedziami. Najsensowniej będzie więc poczekać na wybicie|(w cenach zamknięcia) z zaznaczonego, żółtego obszaru. W obu przypadkach potencjalny zysk będzie podobny.

Sylwester Majewski

Comments