Komentarze dzienne Wszystkie

Delikatna reakcja na Fed

Wczorajszy dzień pozbiegał pod znakiem oczekiwań na posiedzenie Fed. Stopy procentowe pozostały na niezmienionym poziomie, a ich podwyżka nie powinna mieć miejsca prędko. Dolar odnotowywał więc we wtorek spadki.

Ilość rozpoczętych w USA budowli domów spadła w lutym o 5.9%, do poziomu 575 000. Pogorszeniu uległy też dane dotyczące pozwoleń na nowe budowy domów. W lutym ich ilość obniżyła się o 1.6%. Po raz pierwszy od siedmiu miesięcy spadł też amerykański import. Tym razem o 0.3%.

Tymczasem w Niemczech opublikowano indeks ZEW. W marcu jego wartość spadła do poziomu 44.5, z 45.1 odnotowanych wcześniej. Spadek był więc mniejszy niż się tego spodziewano. Oczekiwania niemieckich inwestorów pogorszyły się już po raz szósty z rzędu.

Decyzja Fed oraz pozytywne komentarze odnośnie ratingu Grecji, pomogły wczoraj eurodolarowi. Poziom oporu 1.38 nie został jednak jeszcze pokonany. Dziś rano brakuje rynkowi dynamiki. Teoretycznie powinniśmy być świadkami testu poziomu 1.40, jeśli jednak rynek zamknie się poniżej 1.37 to możliwy będzie ponowny test wsparcia na 1.35. Wskaźnik RSI pokonał poziom 50 i próbuje ustalić dalszy kierunek.

Sylwester Majewski

Comments