Komentarze dzienne

Eurdolar próbuje wzrostów

Sytuacja w Grecji wciąż pozostaje nierozwiązana. Nie przeszkodziło to jednak wczoraj we wzrostach wartości euro. W podobnej atmosferze rozpoczyna się dzisiejszy dzień. Inwestorzy zdają się już „kupować” optymistyczne zakończenie greckich rokowań.

Dane na temat produkcji przemysłowej w Niemczech, okazały się słabsze od prognoz. Odnotowano spadek w wysokości 2.9%, przy oczekiwanym pogorszeniu nie większym niż 0.34%. Ben Bernanke ocenił też ostatnie dane z amerykańskiego rynku pracy, zaznaczając, iż nie pokazują pełnego obrazu, który wciąż jest daleki od wzorcowego.

Dziś nie będzie na rynku zbyt wielu publikacji makroekonomicznych. Te pojawią się w czwartek i piątek, szczególnie w Wielkiej Brytanii. O godzinie 11:00 znane będą jednak wyniki aukcji niemieckich obligacji, o 5-letnim terminie wykupu.

Wygląda na to, iż konsolidacja na eurodolarze może się zakończyć. Wczorajsza duża, biała świeca na wykresie EUR/USD, dodała bykom wyraźnego animuszu. Jeśli nie nastąpi jakiś nagły zwrot wydarzeń w związku z greckimi rokowaniami, to wspólna waluta jest na najlepszej drodze ku poziomowi na wysokości 1.35. Wsparcie mamy na 1.3150 oraz 1.30. Zamknięcie poniżej tej pierwszej wysokości oznaczałoby, iż obecne wzrosty są pułapką. Wskaźniki RSI i MACD faworyzują działania byków.

Sylwester Majewski

Comments