Analizy miesięczne

Analiza na luty

Poprzednia analiza wypadła udanie. W chwili gdy piszę niniejszą, rynki nie dają czytelnego sygnału – zapewne trzeba poczekać na pojawienie się lepszych okazji. Postanowiłem jednak wybrać dwa rynki, które mają szansę wykonać przewidywalne ruchy.

EUR/JPY: wzrosty

Na rynku jena widać oznaki słabości. Wybrałem rynek EUR/JPY, który powinien rosnąć, choć podobna atmosfera panuje choćby na AUD/JPY. Poziom bezpieczeństwa na tym wykresie znajduje się blisko aktualnej ceny, więc potencjalny zysk byłby sporo wyższy od ewentualnej straty. Obszar docelowy znajduje się w pobliżu poziomu 105, natomiast obszar bezpieczeństwa kończy się na wysokości 99.

 

UK100(ftse): wzrosty

Piątek zakończył się tu mocną, wzrostowa  świecą. Rynek jest już tak blisko poziomu 6000, iż raczej nie odmówi sobie przyjemności  testowania tej wysokości. Tak więc obszar docelowy znajduje się między poziomami 6000-6050. Klasycznym wsparciem będzie połowa wspomnianej świecy wzrostowej, czyli okolice poziomu 5800. Analizę uznamy za nieudaną dopiero po przekroczeniu poziomu bezpieczeństwa, który kończy się tuż nad 5700. Wskaźnik RSI jest mocno wykupiony, więc większych wzrostów – bez odpowiedniej przerwy- nie zakładam.

 

Sylwester Majewski

 

Comments