Analizy miesięczne Wszystkie

Analiza na marzec – suplement

Ostatnia analiza  wypełniła się tak szybko, iż większość naszych czytelników nie zdążyła się nawet zapoznać z jej treścią. W związku z tym przygotowałem małe uzupełnienie. Miejmy nadzieję, iż ta analiza, choć ryzykowna,  również będzie udana.

eurusdluty2

Eurodolar jest już mocno wyprzedany. Gdyby nie kłopoty Grecji, odbicie mogłoby nastąpić już dużo wcześniej – w okolicach poziomu 1.40. Tak czy inaczej, problemy Grecji nie szokują dziś już tak bardzo, jak jeszcze kilka tygodni temu. Temat wydaje się już “ograny”. Po udanym teście poziomu 1.35 nasze oba wskaźniki zaczęły przybierać pozytywne trendy. Na wykresie RSI pokonano linię trendu spadkowego, co zwiększa szansę na pozytywny rozwój sytuacji na wykresie cen.  Zamknięcie powyżej 1.37 powinno być początkiem większej korekty. Jej zasięg to poziom 1.40. Jeśli wskaźnik RSI powróci do wewnątrz widocznego kanału, to scenariusz szybkiego odbicia trzeba będzie przesunąć w dalszą przyszłość. Zamknięcie poniżej 1.34 byłoby wstępem do dalszej przeceny tego rynku.

usdchfluty2b

Analogiczna sytuacja ma miejsce na wykresie USD/CHF. Dolar jest mocno wykupiony i od dłuższego czasu bezskutecznie próbuje trwale pokonać obszar 1.08-1.09. Wskaźnik MACD dał już sygnał sprzedaży. Poziom docelowy spadków znajduje się na wysokości 1.05. Zagrożeniem dla tego scenariusza będzie wzrost wskaźnika RSI ponad widoczną linię spadkową lub zamknięcie się kursu powyżej 1.085.

Sylwester Majewski

Comments