Analizy miesięczne

Analiza na grudzień

Sytuacja gospodarczo polityczna będzie w grudniu wciąż niejasna. Nie wiadomo, czy nie przytrafią się nam po drodze jakieś wydarzenia, dramatycznie zmieniające nastroje. Jeśli utrzyma się obecna atmosfera, to powinniśmy zobaczyć raczej osłabienie dolara. Wybrałem dwa rynki, z zachowaniem sporej  ostrożności.

 

USD/DKK:  spadki

Dolar utworzył w ostatnich dniach kolejny szczyt, analogiczny do tego z października. Widzimy równocześnie, iż wskaźnik RSI, ale także MACD, nie były w stanie utrzymać impetu, wskazując raczej na dalsze obsuwanie. Sytuacja może się jednak zmienić, jeśli RSI pokona linię trendu spadkowego. Obszaru docelowego należy szukać nad poziomem 5.35. Obszar bezpieczeństwa jest natomiast dość blisko aktualnych poziomów handlu.

 

XAG/USD(srebro): spadki(warunkowo)

Podobna sytuacja ma miejsce na rynku srebra.  Tutaj kluczowe będzie wyjście dołem w cenach zamknięcia, z zaznaczonego obszaru konsolidacji. Również i tutaj, scenariusz spadkowy zostanie anulowany, jeśli wskaźnik RSI przekonywująco wybije się ponad linię spadkową. W tej chwili jest poniżej poziomu 50, co premiować będzie grających na zniżkę. Scenariusza wzrostowego nie zakładamy.

Sylwester Majewski

 

Comments