Komentarze dzienne

Rynek USD/PLN przed oporem

Wtorek był kolejnym dniem, w którym traciło euro oraz giełdy. O ile w poniedziałek można było liczyć na zmianę, o tyle wczoraj było już z tym gorzej. Rentowność włoskich obligacji ponownie uległa wzrostowi.

Rentowność włoskich obligacji wzrosła we wtorek do ponad 7%. Dzień wcześniej było to nawet 6.3%. Jakby tego było mało, pojawiają się plotki mówiące o kolejnym obniżeniu ratingu dla Włoch. Mieliśmy też do czynienia z aukcją bonów w Grecji i Hiszpanii, gdzie nie obyło się bez lekkich problemów.

Z zapowiadanej przeze mnie wypowiedzi szefa Fed z Chicago wyciągnąć można podobne wnioski, jak z poprzednich przemówień. Prezes Evans jest otwarty na kolejne działania stymulacyjne. Niemiecki Indeks ZEW odnotował zgodnie z prognozami fatalny wynik, na poziomie -55. Natomiast dobrze wypadły dane z USA na temat sprzedaży detalicznej.

Na osłabieniu euro zyskał oczywiście dolar. Rynek USD/PLN wzrósł wczoraj znacznie, zbliżając się jednak równocześnie do poziomu oporu. Jest on zlokalizowany na wysokości 3.3. Jeśli uda się ją pokonać, to już na 3.35 mamy następną barierę. Wskaźniki RSI i MACD pozwalają na kontynuację wzrostów – wszystko więc będzie zależeć od siły oporu, na wspomnianych poziomach. Wsparcie znajdziemy na 3.25 oraz 3.20.

Sylwester Majewski

Comments