Analizy miesięczne

Analiza na listopad

Nastały nerwowe czasy. Cały październik upłynął pod znakiem prób ratowania Grecji. Nowe pomysły i pojawiające się informacje, raz to wprawiały rynki w euforię, raz powodowały spadki. Tak było po zapowiedzi referendum w Grecji. W listopadzie nie powinno być dużo lepiej pod tym względem. Dlatego zalecam ostrożność, której zabrakło nam przy poprzedniej analizie.

USD/CAD:  wzrosty

Ostatnie dni poprzedniego tygodnia, przyniosły wzrosty dla tej pary. Optymizm utrzymał się aż do ostatnich godzin handlu. Jest to dobry punkt wyjścia do dalszych wzrostów. Zamknięcie poniżej niebieskiej linii na wykresie, odsunie w czasie możliwość szybkiego ruchu. Wzrosty mogłyby sięgnąć okolic poziomu 1.05. Trwałe utrzymywanie się RSI poniżej 50 będzie dodatkowym sygnałem do wyjścia.

 


GBP/CAD:  wzrosty(warunkowo)

W dobrych nastrojach kończyli również tydzień inwestorzy na rynku GBP/CAD. Jeśli funtowi uda się zamknąć powyżej żółtego obszaru, to szanse na wzrosty będą spore. Możliwe byłyby wzrosty na wysokość min.1.67. Kluczowe będzie jednak utrzymanie się wskaźnika RSI ponad poziomem 50. W innym przypadku rynek powróci do trendu bocznego.

 

JPN225(nikkei): spadki(warunkowo)

Po raz pierwszy zajmiemy się rynkiem JPN225 , bazującym na indeksie Nikkei225. Wydaje się, iż jeśli nie powiodą się próby powrotu do wzrostów, to potencjał do spadków może zostać wykorzystany. Ewentualne spadki powinny doprowadzić do testu poziomu na wysokości 8000. Do tego potrzebne jest jednak zamknięcie się rynku poniżej 8550 oraz spadek RSI poniżej niebieskiej linii, zaznaczonej na wykresie.

 

Sylwester Majewski

 

Comments