Komentarze dzienne Wszystkie

Eurodolar znowu w tarapatach

Po początkowym osłabieniu dolar odzyskał wczoraj siły i zakończył dzień na plusach. Sytuacja w amerykańskiej gospodarce poprawia się – działa to na korzyść USD. Oczekuje się, iż Fed może zakończyć swój program stymulacyjny wcześniej niż sądzono.

Rosną ceny domów w USA. Według indeksu S&P/Case-Shiller w 20 miastach sytuacja rynkowa uległa poprawie. Październik przyniósł wzrost wartości indeksu o 0.4%. Był to piąty z rzędu miesiąc, w którym ceny rosły.

Poprawie uległ też indeks mierzący poziom zaufania amerykańskich konsumentów. W grudniu zwiększył swą wartość do poziomu 52.9, z 50.6 odnotowanych miesiąc wcześniej. To drugi wzrostowy miesiąc dla wspomnianego indeksu.

Po wczorajszym, nieudanym ataku na dolara, rynek EUR/USD zakończył dzień na minusach. Niebezpiecznie wzrosły szanse na powrót spadków i test poziomu 1.40. W okresie przed nowym rokiem inwestorzy zazwyczaj wstrzymują się z ważnymi decyzjami, więc możliwe, że taka sytuacja utrzyma się jeszcze kilka dni. Oporem pozostaje poziom 1.45.

Sylwester Majewski

Comments