Komentarze dzienne

Grecki szach, spokojne złoto

Po dwóch sesjach mocnych spadków na giełdach i euro, wczoraj rynki zaznały nieco spokoju, w postaci korekcyjnych ruchów. Na ustach wszystkich znowu jest Grecja, za sprawą pokerowego zagrania z propozycją referendum. W międzyczasie odbyło się posiedzenie Fed.

Zgodnie z oczekiwaniami, Fed pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Niskie oprocentowanie utrzyma się przynajmniej aż do 2013 roku. Równocześnie, obniżeniu uległy prognozy, dotyczące amerykańskiej gospodarki.

Obradować będzie dziś też Europejski Bank Centralny. Wcześniej odbędzie się spotkanie czterech państw Strefy Euro: Niemiec, Francji, Włoch i Hiszpanii. Poza tym mamy publikację kilku ważnych danych makro- indeks ISM dla sektora usług oraz zamówienia fabryczne.

Rynek eurodolara nie wytrzymał próby czas – od naszej ostatniej jego analizy, euro mocno osunęło się w dół. Dość przewidywalnie zachowuje się natomiast rynek złota. Poziom 1740 został już osiągnięty. Dotarcie na wysokość 1800 wydaje się być scenariuszem realnym. Wsparcie będziemy mieć na 1700 oraz 1650. Wskaźniki RSI i MACD wyglądają pozytywnie, dając szansę przynajmniej na utrzymanie trendu bocznego.

Sylwester Majewski

Comments