Komentarze dzienne

Kolejna próba przed USD/JPY

Zupełnie inaczej, niż można było oczekiwać, rozpoczął się nowy tydzień. Spadki na giełdach oraz otwarcie rynków walutowych na poziomach innych niż nastąpiło piątkowe zamknięcie, zaskoczyły nieco inwestorów.

Resztki piątkowego optymizmu gdzieś wczoraj uciekły. Giełda w Japonii była zamknięta z powodu święta. Eurodolar otworzył się dużo niżej, niż zakończył handel w ubiegłym tygodniu. Podobne różnice występowały też w przypadku innych par. Nie publikowano przy tym w poniedziałek żadnych, ważnych danych.

Dziś poznamy informacje, dotyczące niemieckiego indeksu ZEW. Tym samym dowiemy się, jak kształtują się nastroje w największej, europejskiej gospodarce. Uczestnicy rynku czekają jednak na środę, kiedy to odbędzie się posiedzenie Fed. Coraz głośniej mówi się też o QE3, czyli trzeciej fazie wykupu papierów w USA.

Nieciekawie przedstawia się sytuacja rynku USD/JPY. Wskaźnik RSI wyszedł dołem z kanału wzrostowego, spadając równocześnie poniżej poziomu 50. Ostatnim wsparciem jest teraz poziom 76.0. Jeśli ta bariera zostanie pokonana w cenach zamknięcia, to dolar może spaść dużo niżej. Ratunkiem dla grających na zwyżkę dolara będzie dopiero powrót RSI ponad 50 i wzrost cen powyżej poziomu 80.

Sylwester Majewski

Comments