Komentarze dzienne

EUR/GBP stoi na krawędzi

Pisaliśmy wczoraj, iż większość rynków nie reaguje panicznie na problemy z USA. Jednak akurat wczoraj, amerykańskie giełdy postanowiły zanurkować niżej, tracąc po 2%. Traciło również euro, oddając zyski z wtorku.

Zacznijmy od USA, choć ten temat jest już chyba wszystkim znany. Pomimo całej dramaturgii, powszechna opinia zdaje się oczekiwać pozytywnego wyniku negocjacji. Uważa się jednak, iż cała sytuacja może się przeciągnąć nawet do 2 sierpnia, czyli do daty krytycznej.
Pojawił się też nowy problem na starym kontynencie. Do państw zagrożonych problemami dołączy chyba Cypr. Tak przynajmniej wynika z artykułu opublikowanego w FT. Publikacja ta wyraźnie zaniepokoiła inwestorów, co nie pozostało bez wpływu na wycenę euro.

Ciekawie prezentuje się wykres pary EUR/GBP. Wspólna waluta znajduje się na krawędzi dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Równocześnie wskaźnik RSI może odbić się od poziomu 50 i kontynuować spadki. Przy takim rozwoju sytuacji, możemy prędko zobaczyć rynek na wysokości 0.8650 lub nawet niżej. Zamknięcie powyżej 0.8850 odsunie ten scenariusz w czasie, a zamknięcie powyżej 0.89 powinno go anulować. Warto więc obserwować ten rynek.(wykres)

Sylwester Majewski

Comments