Komentarze dzienne

Czy to szansa dla euro?

Umocnieniem euro oraz osłabieniem dolara kończył się wczorajszy dzień. Rynki teoretycznie są gotowe do kontynuowania takiego trendu, jednak nie mamy jeszcze jasności, czy tak się stanie.

Po kłopotach Grecji, tematem który jest teraz wałkowany przez rynki są głosowania w USA. Mamy tu do czynienia z nieco nietypową sytuacją. Media wieszczą ogromne problemy w przypadku zablokowania przez republikanów zmian, natomiast rynki wyglądają spokojniej. Reakcję widać na walutach, jednak pozostałe parkiety(obligacje, niektóre towary) nie prezentują oznak paniki. Czy zatem rynki wierzą w załatwienie tej sprawy w kongresie?

Dziś poznamy dane o dobrach trwałego użytku w USA. Z pozostałych danych można też zwrócić uwagę na inflację CPI. Spodziewać się można wyników finansowych amerykańskich spółek oraz kolejnych przepychanek w związku z głosowaniem w USA, nad zadłużeniem kraju.

W dzisiejszej analizie wracamy do eurodolara. Na wykresie tej pary nie doszło do trwałego pokonania poziomu 1.45, jednak pojawiły się pozytywne dla byków znaki. Wskaźnik RSI pokonał poziom 50 oraz linię spadkową. Droga do dalszych wzrostów jest więc otwarta. Co stoi na przeszkodzie? Przede wszystkim wspomniany poziom 1.45 oraz wskaźnik MACD, formujący chyba lokalny szczyt. Jeśli tak jest rzeczywiście, to euro powinno zatrzymać się na jakiś czas na obecnych poziomach. Wsparciem są okolice wysokości 1.43. Gdyby jednak rynek kontynuował wzrosty bez korekty, to poziomów docelowych należy szukać na 1.47, a później dopiero na 1.50.

Sylwester Majewski

Comments