Komentarze dzienne

Włoska robota

Dopiero co żaliłem się wczoraj, iż euro cały tydzień traciło na sile. Tymczasem poniedziałek przyniósł nie tylko dalsze spadki, ale też jedne z największych spadków w ostatnich tygodniach. Kto tym razem zawinił?

Uwaga inwestorów skupia się teraz na włoskiej gospodarce. Choć na razie oficjele zachowują spokój, to jednak rynki bardzo obawiają się, iż Włochy powtórzą sytuację z Grecji. Przypomina to już lekko panikę. Brakuje jeszcze kłopotów z Hiszpanią i Portugalią(a może i Irlandią?) i nie mam wątpliwości, że jeszcze o jednym z tych państw usłyszymy w ciągu następnych kilku tygodni!

O wczorajszych danych dziś niewiele, ponieważ nie publikowano ich też w zbyt dużej liczbie. Podobna sytuacja będzie dzisiaj. Ale nawet gdyby miało być inaczej tym względzie, to atmosfera na rynku jest taka, jaka jest – żyjemy problemami strefy euro, z naciskiem na sytuację we Włoszech.

Bardzo mocno zyskiwał wczoraj dolar względem złotego. Na wykresie pary USD/PLN doszło do pokonania poziomu 2.80 oraz 2.85. Rynek zatrzymał się na średniej z 200 dni. Tutaj może dojść do korekty wzrostów. Wsparcie znajduje się jednak już na wysokości 2.8250, a następnie 2.80. Wskaźnik RSI powrócił nad poziom 50 i w najgorszym przypadku zapowiada trend boczny.

Sylwester Majewski

Comments