Komentarze dzienne

Funt w ważnym miejscu

Europejscy przywódcy przyznali na sobotniej konferencji transze pomocową dla Grecji. Już w końcówce ubiegłego tygodnia, inwestorzy żyli odwilżą, wynikającą ze stopniowego zbliżania się do powyższego scenariusza.

Wygląda na to, iż apetyt na ryzyko nieco wzrósł. Euro znowu zyskiwał w piątek na wartości. Z ciekawością będziemy się przyglądać, czy ten trend utrzyma się w tym tygodniu. Poniedziałek nie będzie jednak miarodajny, ponieważ w USA mamy święto niepodległości i tamtejsi inwestorzy będą nieobecni.

W tym tygodniu będziemy czekali głównie na dane zza oceanu. Kolejno będą to zamówienia fabryczne, indeks ISM Non-Manufacturing oraz informacje z rynku pracy – raport ADP oraz Nonfarm Payrolls. Nie wolno też zapominać o danych z Europy. Szczególnie wrażliwy wydaje się ostatnio funt brytyjski.

Warto w tym miejscu poświęcić uwagę parze GBP/USD. Funt znalazł się tu w ważnym miejscu – pod linią oporu i linią spadkową, a także na średniej z 200 dni. Jest to więc świetny pretekst do wywołania spadków. Do pełni szczęścia potrzebne jest jednak jeszcze zejście w cenach zamknięcia pod 1.60. Analogicznie, jeśli nie uda się niedźwiedziom wykorzystać tej sytuacji na swoją korzyść, to można się spodziewać wzrostów na wysokość 1.6250.(wykres)

Sylwester Majewski

Comments