Komentarze dzienne

Euro przed dużym oporem

W ostatnich dniach sporo dzieje się na rynku. Po przyjęciu przez grecki parlament ustawy wprowadzającej cięcia, euro zyskuje na sile. Pojawiły się ciekawe dane oraz spekulacje na temat chińskich interesów.

Otóż ostatnie poczynania euro tłumaczy się coraz częściej w ciekawy sposób. Pojawiły się sugestie, iż dużo na tym rynku mogą angażować się Chiny, dla których taki rozwój sytuacji może być korzystny. Przeczytać o tym można było wczoraj choćby w WallStreet Jorunal. Euro wspierane było też przez komentarze Tricheta, który najwidoczniej zdaje się być zadowolony z obecnej sytuacji, sugerując podwyżki stóp.

Za niespodziankę wczorajszego dnia można uznać publikację danych z USA. Indeks Chicago PMI osiągnął w czerwcu wartość 61.1 punktów, co było wynikiem lepszym od oczekiwań. Prognozy mówiły o wyniku zbliżonym do 53.5. Dziś natomiast poznamy wartość indeksu z Michigan oraz ISM.

Przechodząc do analizy technicznej, nie można nie wspomnieć o eurodolarze. Zbliżył się bowiem do kluczowych poziomów oporu. Z jednej strony jest to poziom 1.45, z drugiej linie trendu. Dodatkowo, również i wskaźnik RSI ma przed sobą linię spadkową. Jeśli ją pokona, to szansa na wzrosty pojawi się też na wykresie cen. Wsparciem jest teraz obszar wokół poziomu 1.44 – dalej dopiero okolice 1.42.

Sylwester Majewski

Comments