Komentarze dzienne

Okres niepewności

Już niebawem powinniśmy znać najbliższą przyszłość Grecji. Podczas gdy parlamentarzyści debatują i głosują na przyjęciem cięć, na ulicach Aten strajkuje coraz więcej osób. Danych było niewiele, ale nawet gdyby były, to dużych zmian oczekiwać nie można było.

Na ulicach Aten strajkują już nie tylko robotnicy, ale też przedstawiciele zawodów takich jak aktorzy. Zebrani są przeciwni planom cięć i domagają się referendum w tej sprawie. Trudno zrozumieć intencje greków – jeśli nie cięcia to, co? Wydatki na obecnym poziomie to dalsze zadłużanie się.

Coraz otwarciej mówi się o QE3, czyli trzeciej fali pomocowej Fed. Pojawiają się też głosy, że to samo czeka euroland. Szczególnie dotyczy to Wielkiej Brytanii, która wedle wielu komentatorów powinna nadal oddziaływać na gospodarkę dokonując zakupów.

Brak zdecydowania widoczny jest na wykresie USD/CAD. Dolar próbował wybicia górą, które okazały się nieudane. Na dodatek, wskaźnik RSI tworzy negatywną dywergencję, zmierzając w kierunku obszarów poniżej poziomu 50. Wsparcia to poziomy 0.98 oraz 0.97. Jeśli ten pierwszy nie utrzyma się, to dolar powróci do horyzontu, wyznaczonego wspomnianymi barierami. Silne zamknięcie poniżej 0.97 oznaczałoby spadek w okolice 0.95.

Sylwester Majewski

Comments