Komentarze dzienne

Szansa przed eurojenem

Choć niewiele na to wskazywało, to wczorajsza sesja należało do euro. Wspólna waluta rozpoczęła handel na niskich poziomach, lecz szybko odrobiono straty. Obecny tydzień może być nerwowy.

Ciągle nie wiadomo, jak zakończy się sytuacja w Grecji. Czy tamtejszy parlament przyjmie pomoc, która wiąże się z dużymi wyrzeczeniami? Inwestorzy mają teraz bardzo trudny orzech do zgryzienia. Już pojawiają się głosy, iż jeśli Grecja nie przyjmie planów, to nie ma co liczyć na jakiekolwiek finansowanie z unii.

Wspominałem już wczoraj, że w tym tygodniu kończą się zakupy związane z QE2 w USA. Mowa o 80 miliardach dolarów, wydawanych co miesiąc na zakupy papierów. Ciekawym będzie, jak to wpłynie na nastawienie inwestorów do dolara i jak będzie w takiej sytuacji reagował na rynkowe zawirowania.

Jeśli nie wydarzy się nic zaskakującego na rynkach, to EUR/JPY prawdopodobnie wybroni się. Pisałem ostatnio, iż rynek ten powinien spadać, gdyby nie bliskość średniej z 200 dni. Jak na razie ta bariera utrzymuje się i może okazać się katalizatorem zmiany krótkoterminowego trendu. Do pełni szczęścia wystarczy już zamknięcie powyżej 116.75 oraz przebicie linii na wykresie RSI. Jeśli się to uda, to droga na 120 zostanie otwarta.

Sylwester Majewski

Comments