Komentarze dzienne

Czekając na dalsze ruchy

Dużymi krokami zbliżamy się do najważniejszych wydarzeń w tym tygodniu. W zasadzie jedno z nich mamy za sobą, czyli votum zaufania dla nowego rządu premiera Papandreu. Kolejnym będzie wspominane przeze mnie wczoraj posiedzenie Fed.

Z opublikowanych wczoraj danych wynika, iż sytuacja wokół Grecji odbija się niekorzystnie na nastrojach inwestorów. O ile indeks ZEW oceniający obecną sytuację w Niemczech i strefie euro wypadł tylko nieznacznie gorzej od prognoz, o tyle indeks nastroju odnotował wartości bardzo niskie. ZEW nastroju dla Niemiec to -9(przy prognozie -2) oraz -5.9 dla strefy euro(przy prognozie 6.1).

Oczekiwania inwestorów odnośnie posiedzenia Fed sprowadzają się głównie do poznania planów sięgających poza obecne QE2. Oprócz tego poznamy jutro raport z ostatniego posiedzenia Banku Anglii i dowiemy się, jak przedstawiał się podział głosów.

W dzisiejszej analizie powrócimy do wykresu eurodolara. Jak widać, po obronie linii trendu wzrostowego rynek rośnie od kilku dni. Zakryta została duża, czarna świeca z 15 czerwca, jednak euro natrafiło teraz na dwie średnie kroczące. Ewentualne wzrosty szybko natrafią na kolejny opór, wyznaczony przez poziomy 1.45 oraz 1.4550. Wsparciem będzie obszar 1.4250-1.4300. Dopiero wyjście poza omówione poziomy będzie mogło wskazać dalszy kierunek ruchu.

Sylwester Majewski

Comments