Komentarze dzienne

Tydzień z bankami

Nowy tydzień rozpoczął się spokojnie, w porównaniu do tego, co mieliśmy jeszcze w piątek. Większość głównych par utrzymała się na poziomach zbliżonych do tych z końcówki poprzedniej sesji. Inwestorzy czekają…

Choć publikowano wczoraj kilka danych makro, to jednak nie wpłynęły one na zachowanie rynków. Indeks SENTIX odnotował sporo niższą wartość niż miesiąc temu(3.48 wobec 10.88). Inflacja PPI w strefie euro była niemal zgodna z oczekiwaniami.

Przed nami tydzień należący do banków centralnych. Dziś rano odbyło się posiedzenie władz australijskich. Już w czwartek śledzić będziemy posiedzenia Banku Anglii, EBC oraz RBNZ(władze bankowe w Nowej Zelandii). Warto przyglądać się wtedy zachowaniu rynków oraz komentarzom wpływowych ekonomistów/polityków.

Od strony technicznej potencjał zmian widoczny jest na parze AUD/USD. Układ średnich premiuje grających na zwyżkę. Potrzebne jest jednak potwierdzenie na wykresie wskaźnika RSI. Aktualnym oporem jest poziom 1.075, jednak ewentualne wzrosty powinny sięgnąć dość łatwo okolic 1.10. Scenariusz wzrostowy załamie się, jeśli RSI spadnie wyraźnie poniżej poziomu 50, a cena znajdzie się na zamknięciu poniżej średniej z 50 dni(obecnie 1.060).

Sylwester Majewski

Comments