Komentarze dzienne

Bank straszy inflacją

Środa przyniosła poruszenie na rynkach, co było przydatne po kilku dniach odpoczynku. Tym razem na wartości straciło euro, podczas gdy dolar amerykański zyskiwał. Dobrze wypadł też funt brytyjski.

Raport Banku Anglii przyniósł optymizm na rynku brytyjskiej waluty. Bank spodziewa się wyższej inflacji pod koniec roku, która mogłaby osiągnąć poziom nawet 5%. Celem inflacyjnym banku było jednak 2%. Oczekiwania inwestorów co do podwyżek stóp na wyspach wzrosły więc wczoraj znacząco.

Czwartek to kolejne dane. Najpierw produkcja przemysłowa w Wielkiej Brytanii oraz strefie euro. Trochę później dowiemy się, jak kształtowała się sprzedaż detaliczna w USA. Wszystkich danych będzie jednak więcej.

Wspominaliśmy o umocnieniu funta. Dość specyficznie poruszał się jednak wczoraj rynek GBP/JPY. Po początkowych wzrostach nastąpił odwrót, co doprowadziło do powstania świecy z długim, górnym cieniem. Tak się składa, że cały zakres ruchu odbył się między średnią z 200 i 50 dni. Poziom 134.00 będzie teraz oporem, natomiast wsparcie to poziom 132.00. Możliwe jest zejście rynku na 130.00, ale to dopiero po zamknięciu poniżej wartości 132.

Sylwester Majewski

Comments