Komentarze dzienne

Na ile stać euro?

Niewiele można dodać do naszego wtorkowego komentarza. Opisywana pauza trwa nadal, dając chwilę oddechu euro i walutom przeciwnym do dolara. Czy jest szansa aby przerodziło się to w coś więcej?

Szans na pewno nie można upatrywać w danych makro. Wczoraj nie publikowano ich wiele, a te które się pojawiły nie miały wpływu na rynki. Co prawda zbliżając się do końca tygodnia napływ informacji będzie coraz większy, lecz nie powinien to być czynnik kluczowy.

Warto śledzić sytuację w USA, gdzie trwają zmagania z deficytem. Republikanie opowiadają się za cięciami, z czym może być trudno. Prym w krytyce wiedzie Boehner, który przypuścił „atak” na obecną administrację podczas wystąpienia w Economic Club of New York. Wskaźniki związane z długiem zbliżają się do niebezpiecznego poziomu.

Po wczorajszej sesji można się zastanawiać, jak daleko zajdzie korekta na rynku eurodolara. Wspólna waluta odbiła się dolnym cieniem od średniej z 50 dni. Oporem jest teraz poziom 1.45, który niewątpliwie będzie kusił. Ewentualne wzrosty mogłyby nawet dojść na wysokość 1.4650. W dłuższej perspektywie trzeba jednak oczekiwać spadków. Wsparciem będą wtedy poziomy 1.4250 oraz 1.4000. Wskaźnik RSI zszedł kilka dni temu poniżej wartości 50, co tylko potwierdza brak siły do kontynuowania wzrostów.

Sylwester Majewski

Comments