Analizy miesięczne Wszystkie

Analiza na listopad

Wakacje mamy już daleko za sobą. Dużymi krokami zbliża się okres świąteczny. Zobaczmy które rynki mogą w listopadzie sprawić niespodziankę.

eurusdwrzes

Zacznijmy od eurodolara.  Rynek zmaga się na wykresie tej pary z poziomem 1.48, będąc raz poniżej tej wysokości, raz powyżej. Wyjście górą z zaznaczonego obszaru wcale nie musi oznaczać dużych wzrostów. Uwagę zwraca wykres RSI,  który porusza się wewnątrz opadającego kanału. Przy wybiciu w górę rynek powinien nieznacznie tylko zbliżyć się do poziomu 1.50. Przy wyjściu dołem szanse na test 1.45 są dużo większe. Każde wybicie w górę  należy traktować z zachowaniem ostrożności.

gbpusdwrzes

Dużo lepiej przedstawia się sytuacja funta brytyjskiego. Tu również mamy konsolidację. Jednak szanse na wyjście górą wydają się większe. Wskazuje na to pozytywny układ na wskaźniku RSI,  który wyłamał się z kanału spadkowego i utrzymuje się powyżej poziomu 50.  Wyjście górą z zaznaczonego obszaru otworzy drogę do testu poziomu 1.70.  Na 1.65 znajduje się jeszcze opór, o nieco mniejszej randze. Wyjście dołem z zaznaczonego obszaru oznaczać będzie powrót w okolice poziomu 1.60.

gbpjpywrzes

Sytuacja funta wygląda też ciekawie na wykresie GBP/JPY.  Można mówić o dużych analogiach. W tym przypadku wyjście górą powinno oznaczać test poziomu 160. Wyjście dołem to test okolic poziomu 142.  Za wzrostami przemawia układ na wskaźniku RSI.

Sylwester Majewski

Comments