Analizy miesięczne Wszystkie

Analiza na czerwiec

Wszystkie nasze typy, z poprzedniej analizy, okazały się bardzo trafne. Na niemal wszystkich parach walutowych odnotowano większe ruchy. To już kolejny zyskowny miesiąc. Jeśli tak się dzieje, to zazwyczaj dochodzi również do korekty, która w naszym przypadku może zaowocować mniejszą skutecznością analizy w tym miesiącu. Część par z poprzedniego miesiąca ma szansę na dalsze ruchy. My jednak kończymy handel na nich, ponieważ że nasz plan uległ wypełnieniu. Poczekamy na lepszą okazję. Dziś jedynie dwie pary, które w danej chwili wyglądają na potencjalne okazje do zysku.

Na wykresie dziennym pary USD/JPY utworzyła się formacja RGR. Jej zasięg nie został jeszcze wykorzystany. Uważamy zatem, iż potencjał do spadków jest wciąż obecny. Czwartkowe wzrosty zostały dziś całkowicie przykryte przez dużą, spadkowa świecę. Ważnym momentem będzie test okolic poziomu 94. Jeśli ten obszar nie zatrzyma spadków, to mogą one dojść na wysokość 90-92. wskaźnik RSI znajduje się w trendzie spadkowym. Oporem będzie poziom 97.

Rynek EUR/AUD znalazł tymczasem trochę spokoju między poziomami 1.75-1.80. Tuż poniżej, na wysokości 1.70, przebiega długoterminowa linia trendu wzrostowego. Rynek jest blisko tego poziomu, więc można oczekiwać, iż będzie chciał go przetestować. Jeśli wskaźnik RSI wyłamie się z trendu spadkowego(widoczna na jego wykresie linia), to możliwy będzie wzrost na wysokość 1.85. W obu przypadkach ruch może mieć zakres na poziomie 500 pipsów.

Comments