Komentarze dzienne

Ciekawie przed posiedzeniem

Względny spokój panował wczoraj na rynku. Trochę ruchu było na parach opartych na jenie oraz franku szwajcarskim. W tym drugim przypadku gra odbywa się pod wysokość oprocentowania, co jest też ważnym tematem dla euro.

Z opublikowanych wczoraj danych wyłania się stonowany obraz. W Europie odczyty dotyczące nastojów były niemal zgodne z oczekiwaniami. Lepiej od prognoz wypadły dane o zaufaniu w przemyśle, gdzie odnotowano wynik na poziomie 6.6(prognozowano 6.0).

Dziś danych będzie już sporo. Kolejno dowiemy się jaka była wartość sprzedaży detalicznej w Niemczech i jakie było bezrobocie. Po południu poznamy dane z USA dotyczące ilości wniosków o zasiłek oraz zamówień fabrycznych. Warto też pamiętać, że mamy koniec miesiąca oraz kwartału. Małe zawirowania na rynkach są całkowicie możliwe.

Dziś chciałbym zwrócić uwagę na wykres eurodolara. Mamy tu do czynienia z sytuacją dwuznaczną. RSI daje sygnały zmęczenia byków, natomiast cena wspina się w górę, wewnątrz formacji klina. Układ średnich kroczących faworyzuje grających na zwyżkę. Najbliższym oporem są okolice poziomu 1.4250, jednak ewentualne wzrosty mają szansę dojść nawet pod 1.45. Szanse na wzrosty znikną, jeśli rynek zamknie się poniżej 1.4030. W przyszłym tygodniu mamy posiedzenie EBC, gdzie spodziewana jest podwyżka stóp procentowych. Do tego czasu na rynku może być zmiennie, z tendencją jednak chyba do wzrostów.

Sylwester Majewski

Comments