Komentarze dzienne Wszystkie

Banki zaniepokoiły rynki

Wtorek przyniósł nieznaczne umocnienie wartości dolara, który zyskiwał na całym rynku. Inwestorzy zaniepokoili się sytuacją sektora bankowego. Szwajcarski UBS odnotował większe od zakładanych straty.

Zamówienia fabryczne w USA wzrosły we wrześniu o 0.9%. Był to piąty wzrostowy wynik w ciągu sześciu ostatnich miesięcy. W sierpniu odnotowano spadek o 0.8%. W ujęciu rocznym wrześniowe dane ciągle miały negatywny odczyt i ukształtowały się na poziomie 15.4.

Ceny domów w Wielkiej Brytanii wzrosły w październiku o 1.2%. Stanowi to czwarty z rzędu wzrost tych danych. W ujęciu rocznym spadek wyniósł 1.5%. Ogólnie trend spadkowy wytraca swój impet i oczekiwane są kolejne oznaki poprawy sytuacji.

Sytuacja techniczna funta nie wygląda tak źle jak innych rynków. Po wyłamaniu się z kanału spadkowego, rynek wszedł w konsolidację. Podejmowane są próby pokonania poziomu 1.65. Jeśli uda się tego dokonać w cenach zamknięcia, to możliwe będą wzrosty. Najważniejszym wsparciem jest teraz poziom 1.63. Spadek wskaźnika RSI poniżej 50, lub przecięcie się linii na MACD powinny dać sygnał sprzedaży.

Sylwester Majewski

Comments