Komentarze dzienne

Rynek AUD/USD na rozdrożu

Zawieść się mogli Ci, którzy spodziewali się wczoraj przełamania impasu. Opublikowane dane trochę rozczarowały, szczególnie w USA. W strefie euro natomiast, nie było znaczących publikacji.

Inflacja mierzona w cenach konsumentów, wzrosła w USA w styczniu jedynie o 0.4%. Co prawda spodziewano się wzrostu o 0.3%, jednak miesiąc wcześniej było to już 0.5%. Brak dużej presji inflacyjnej nie wpłynie zatem prędko na Fed.

Uwagę inwestorów zwróciły słabsze dane z amerykańskiego rynku pracy. Ilość nowych zasiłków dla bezrobotnych, wzrosła w ostatnim tygodniu o 410 000. Wielu uczestników handlu spodziewało się danych poniżej bariery 400 tysięcy, co świadczyłoby o wyraźnym trendzie spadkowym. Trzeba poczekać na kolejne publikacje, aby uzyskać lepszy obraz sytuacji.

O dużym wzroście można mówić w przypadku rynku AUD/USD. Po odbiciu od poziomu 1.0, dolar australijski zmierza w kierunku ostatnich szczytów. AUD jest walutą powiązaną z rynkiem towarowym, więc nie straszne jej zawirowania w okolicach Izraela, które mogą jej nawet pomagać. Na przeszkodzie stoi teraz jednak linia trendu RSI. Nawet jeśli uda się ją pokonać w cenach zamknięcia, to sam wskaźnik RSI będzie blisko obszarów wykupienia. Z drugiej strony, rynki towarowe nie są wrażliwe na tego typu „przeszkody” i często bywają w takich obszarach. Kluczowe wsparcie to poziom 1.0.

Sylwester Majewski

Comments