Komentarze dzienne

Rynki czekają na impuls

Po piątkowych ruchach wydawało się, że rynki powinny rozpocząć tydzień mocnym uderzeniem. Tak jednak się nie stało. Jak na razie jest dość spokojnie i większość par utrzymuje się na poziomach z poprzedniego tygodnia.

W poniedziałek nie publikowano żadnych informacji, mogących mieć bezpośrednie przełożenie na handel na rynku. Ucichły też emocje związane z sytuacją finansową w Irlandii. Wygląda więc na to, że mamy małą stabilizację, czekając na jakiś impuls.

Czy tym impulsem mogą być dzisiejsze dane? O 10:30 poznamy szereg publikacji z Wielkiej Brytanii. Poznamy wskaźniki dotyczące produkcji przemysłowej. Niemal dwie godziny później dowiemy się, jak wyglądały w październiku zamówienia fabryczne w Niemczech.

Sytuacja techniczna zdaje się potwierdzać odczucia spokoju i oczekiwania na impuls. Na wykresie eurodolara wspólna waluta próbuje pokonać poziom 1.35. Przeszkodzić jej w tym mogą dwa czynniki. Są to linie krótkiego trendu spadkowego na wykresie cen i wskaźnika RSI. W takim przypadku, doszłoby do spadków i testu poziomu 1.30, gdzie biegnie też średnia z 200 dni. Jeśli jednak rynek zamknie się ponad poziomem 1.35, to należy oczekiwać prób podejścia pod opór na 1.3750.

Sylwester Majewski

Comments