Komentarze dzienne

Co teraz funtem?

Ostatnie dni na rynku forex to okres korekty. Ruchy, z jakimi mieliśmy wcześniej do czynienia wyhamowały. Wyjątkiem był wczoraj funt brytyjski, który na wielu parach doznał mocnej przeceny.

Na wczorajszą atmosferę nie wpłynęły opublikowane dane. Te, które poznaliśmy, były niemal zgodne z prognozami. W przypadku Wielkiej Brytanii nie mieliśmy żadnych, ważnych publikacji, co jednak nie przeszkodziło w ruchach funta.

Dziś dowiemy się, jak wyglądała sprzedaż detaliczna w strefie euro. Poznamy też informacje z amerykańskiego rynku pracy. O godzinie szesnastej opublikowany zostanie indeks ISM, dla sektora usług w USA.

Zmiany wartości funta widoczne były szczególnie w zestawieniu z walutami takimi jak AUD i NZD. Jednak również i w przypadku GBP/USD widać potencjał do spadków. Jeśli rynek nie zamknie się szybko powyżej poziomu 1.57, to może nastąpić kolejna wyprzedaż. Celem byłby wtedy przynajmniej poziom 1.53, gdzie przebiega średnia z 200 dni. Teoretyczny zasięg mógłby jednak wskazywać nawet na poziom 1.50.

Sylwester Majewski

Comments