Komentarze dzienne

Eurodolar ciągle się broni

Nieprzerwanie jesteśmy świadkami powolnego, aczkolwiek umacniania się dolara. Można by powiedzieć, iż wszystkie rynki które rosły w ostatnich tygodniach, pomału osuwają się pod swoim ciężarem. Czy są ku temu przyczyny?

W strefie euro nie publikowano wczoraj znaczących danych. Za oceanem natomiast, wzrosły zamówienia na dobra trwałego użytku. W ujęciu rocznym odnotowano wzrost na poziomie 3.3%, co było wynikiem dużo wyższym od prognoz.

Nieznacznie poprawiła się też sprzedaż domów na rynku pierwotnym. We wrześniu, właściciela znalazło 307 000 nowych domów, przy prognozach oczekujących wyniku na poziomie 301 000. Miesiąc wcześniej było to jedynie 288 000.

Od strony technicznej niewiele zmian. Rynek osuwa się, jednak nie tak dynamicznie, aby mógł odwrócić trend. Wskaźnik RSI dotarł na wykresie eurodolara do poziomu 50, więc możliwe jest odbicie w górę. To może być jednak tylko przedłużanie agonii. Jeśli pokonana zostanie linia trendu oraz poziom 50, to eurodolar może osunąć się na wysokość 1.35.(wykres)

Sylwester Majewski

Comments