Komentarze dzienne

Realizacja zysków na EUR/CAD

Bez wyraźnego kierunku kształtował się wczorajszy handel na rynku walutowym, choć sam eurodolar znajdował się zdecydowanie pod presją. Łatwego dnia nie mieli też inwestorzy rynku ropy. 

Po bardzo udanym piątku, inwestorzy rynku surowcowego realizowali zyski z ostatniego umocnienia cen ropy. Baryłka ropy Brent staniała na koniec dnia o niemal 2%. Inwestorzy obawiają się, iż wydobycie w USA będzie jednak rosnąć. Przypomnijmy, iż niedawno państwa OPEC razem z Rosją przedłużyły ograniczenie wydobycia tego surowca. Tymczasem na rynku walutowym obyło się bez jednolitego trendu, choć w przypadku większości głównych par zyskiwał jednak dolar amerykański.

Dzisiejszy poranek rozpoczynamy doniesieniami z Australii, gdzie zakończyło się posiedzenie RBA. Zgodnie z oczekiwaniami nie zmieniono parametrów polityki monetarnej. Decyzję podejmie dziś też rodzima Rada Polityki Pieniężnej. Poza tym cały dzień pełen będzie głównie danych o sprzedaży/produkcji oraz indeksów PMI. W środę decyzję podejmie też Bank Kanady oraz opublikowany zostanie raport ADP z amerykańskiego rynku pracy.

Rynek EUR/CAD pokonał szczyt z maja, jednak szybko doszło do realizacji zysków i obsunięcia się euro. Najbardziej logicznym wsparciem wydaje się teraz okolica 1.48-1.49.  Należy jednak zauważyć, iż wskaźnik RSI już teraz znajduje się na wysokości 50 pkt, walcząc o utrzymanie linii trendu. Jeśli się to nie uda teraz, rynek może przejść w trend boczny. Tymczasem do wspomnianego wsparcia ciągle daleko.

Sylwester Majewski

Comments