Długa konsolidacja na AUD/USD


Wyraźne wzrosty zagościły w poniedziałek na amerykańskich rynkach akcyjnych. Również i w Polsce giełda otworzyła się wysoko, kończąc dzień na plusie. Nieco gorsze nastroje panowały na rynku ropy.


Ceny ropy zakończyły wczorajszą sesję na minusie, z wynikiem bliskim 1%. Inwestorzy są przekonani, iż rosnące wydobycie w USA czy też Libii i Nigerii niweluje efekty cięć w wydobyciu, jakich dokonały państwa OPEC. Tymczasem na rynku walutowym dolar amerykański znajdował się w ofensywie. Z głównych walut najwięcej zyskiwał względem jena japońskiego – ponad 0.6%. Największy opór USD stawiał jednak dolar kanadyjski, który stracił wczoraj jedynie 0.02%.

Wtorkowy poranek rozpoczęliśmy doniesieniami z Australii, gdzie lokalny bank centralny(RBA) opublikował raport z posiedzenia. Jeszcze dziś rano na inwestorów czekają wypowiedzi dwóch ważnych przedstawicieli świata polityki monetarnej. Najpierw przemawiać będzie prezes Banku Anglii, natomiast ponad godzinę później, o 10:45, przemawiać będzie szef Narodowego Banku Szwajcarskiego. Z Polski napłyną natomiast dane o produkcji przemysłowej i budowlanej.

Tymczasem dolar australijski ciągle porusza się w konsolidacji, która ciągnie się przynajmniej od maja 2016. Rynek próbuje przejść teraz stopień wyżej, korzystając z faktu, iż nie udało się niedźwiedziom trwale zepchnąć AUD poniżej bariery 0.75. Wskaźnik RSI aktualnie wspiera grających na zwyżkę. Jednak już na 0.77 czeka opór. Wsparcia można szukać w rejonie 0.7440-0.75.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.