Kontynuacja trendów


Wczorajszy dzień przebiegał kolejny raz pod dyktando byków. Mowa oczywiście o grających na zwyżkę euro. Dolar zdaje się nadal szukać dna i choć jego rynek jest mocny wyprzedany, wykresy pokazują, iż spadać może nadal.

Z danych, jakie opublikowano w środę wynika, iż nieco poprawiły się nastroje w strefie euro. We wrześniu nieznacznie lepiej wypadły dane o zaufaniu w gospodarce. Wzrosły indeksy mierzące zaufanie w przemyśle i usługach. Nastroje konsumentów pozostały bez zmian.

Za oceanem nie publikowano wczoraj znaczących danych. Pojawi się ich trochę jednak dziś. Dowiemy się jaki był PKB w drugim kwartale oraz dowiemy się jak wygląda aktywność gospodarcza według indeksu Chicago PMI.

Jak do tej pory, wzrosty funta nie były tak widoczne jak umocnienie euro. Na wykresie GBP/USD nie widać tak silnego trendu. Szczyt z sierpnia nie został pokonany, jednak funt ma szansę na test tej bariery. Poziom 1.6 może być miejscem trudnym do pokonania. Na wykresie MACD powstaje chyba negatywna dywergencja. Podczas tych prób, wsparciem będą poziomy 1.58 i 1.57.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.