USD/JPY pod linią ale z szansami


Czwartkowy handel sprzyjał dolarowi. Na rynkach walutowych USD zyskiwał do większości walut – jednym z wyjątków był mocny funt. Niewielkie spadki utrzymały się na rynku ropy.

Podczas gdy polskie rynki finansowe były zamknięte ze względu na Święto Bożego Ciała, na światowych rynkach próbowano odnaleźć się po środowym posiedzeniu Fed. Jego decyzja nie wstrząsnęła rynkami, stąd też poszukiwanie nowego motywu do handlu było tym bardziej potrzebne. Na rynku ropy odżyły obawy o rosnącą podaż tego surowca – szczególnie w USA, Libii i Nigerii. Decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych ogłoszono też w Szwajcarii, gdzie bank centralny pozostawił je bez zmian, na dotychczasowym poziomie. Podobnie było w Wielkiej Brytanii.

Posiedzenie miało też miejsce w Japonii, dziś w nocy. Powszechnie oczekiwano, iż bank pozostawi obecną politykę bez zmian ale też podkreśli poprawiającą się sytuację gospodarczą w kraju. Zgodnie z przewidywaniami tak też się stało – wspomniano o konsumpcji oraz poprawiającej się sytuacji u handlowych partnerów Japonii(export). Jeśli chodzi o publikacje makroekonomiczne, to dziś czekają nas jeszcze dane z amerykańskiego rynku pracy oraz raport Uniwersytetu Michigan.

Po dzisiejszej decyzji BoJ obserwujemy wzrosty na rynku USD/JPY. Choć rynek jest blisko górnej granicy dużego kanału spadkowego, wskaźnik RSI daje nadzieję na umocnienie. Widzimy bowiem, iż pokonał barierę 50pkt. Ewentualne wzrosty szybko natrafią jednak na wspomniany opór w postaci linii kanału oraz kolejny, zlokalizowany na wysokości 114.00. Wsparciem będą okolice poziomu 110.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.