Interesujący tydzień


Małymi zmianami rozpoczął się potencjalnie ciekawy tydzień. Na rynku walutowym nie było wyraźnego trendu. Tymczasem indeksy giełdowe w Polsce i na świecie traciły na sile. 

Indeks WIG20 nie zdołał się utrzymać powyżej poziomu 2300 pkt i ostatecznie zakończył dzień ze stratą 1.5%. Wśród walut nastroje były iście „poniedziałkowe”. Korzystnie na tym tle prezentował się dolar kanadyjski który zyskał do USD ponad 1%. Pretekstem do wybicia była wypowiedź Carolyn Wilkins z Banku Kanady. Jej zdaniem bank rozważał zakończenie dalszych działań z zakresu ekspansywnej polityki monetarnej.  Ewentualna podwyżka stóp procentowych byłaby pierwszą taką decyzją Banku Kanady w ciągu ostatnich siedmiu lat.

Dziś do handlu powrócili inwestorzy z Australii, którzy wczoraj byli nieobecni z powodu święta („Urodziny Królowej”). Kalendarz makroekonomiczny będzie we wtorek dużo bogatszy niż wczoraj. Inwestorzy myślami są jednak już przy środzie, kiedy to decyzję w sprawie wysokości stóp podejmie amerykański FED. Dzień później decyzję podejmie Bank Anglii, a w piątek (w nocy z czwartku) poznamy decyzję Banku Japonii. Kluczowe będzie jednak posiedzenie Fed.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.