Komentarze dzienne

„Aussie” przed szansą na wzrosty

Poniedziałek był dniem spadków dla dolara amerykańskiego. Na niemal wszystkich głównych rynkach USD był w defensywie. Wzrosty odnotowano na warszawskim parkiecie giełdowym.

Spośród głównych par walutowych, najwięcej do dolara amerykańskiego zyskał wczoraj dolar nowozelandzki – ponad 0.8%. Na sile zyskało też złoto oraz inne metale szlachetne, jak też rynek ropy. Cena baryłki BRENT była na wczorajszym zamknięciu minimalnie niższa niż w piątek, jednak WTI zyskała ponad 1%. W Warszawie główny indeks giełdowy WIG20 zszedł do południa w strefę spadkową, jednak końcówka sesji należała już do byków, otwierając drogę do dalszych wzrostów we wtorek.

Wczorajszy dzień był wolny od znaczących wydarzeń makroekonomicznych. W Kanadzie „Dzień Zwycięstwa”, więc rynki były zamknięte, co przełożyło się na niemrawy handel na CAD. Dziś danych będzie już więcej. Dominować będą publikacje Indeksów PMI-zarówno w Europie jak też w USA. Tymczasem już w środę będzie miało miejsce posiedzenie Banku Kanady, a w czwartek dane o aktualnym poziomie bezrobocia w Polsce.

audusd23052017r

Odbicie jakie jest widoczne w ostatnich dniach na wykresie AUD/USD ma szansę przerodzić się w coś większego. Taki obrót spraw sygnalizuje wykres RSI, na którym pokonana została linia trendu spadkowego, a sam wskaźnik przełamał barierę 50 pkt. Wsparcie mamy teraz przy 0.7450 oraz 0.74. Jeśli impet się utrzyma, wzrosty mogłyby sięgnąć pułapu 0.77, gdzie mamy pierwszy istotny obszar podaży.

Sylwester Majewski

Comments