Rynek boi się Fed


Kolejna porcja słabszych danych zza oceanu, zaowocowała osłabieniem dolara. Inwestorzy obawiają się kolejnej akcji ze strony Fed, mającej pobudzić gospodarkę poprzez luzowanie swej polityki.

Indeks S&P/Case-Shiller, po raz pierwszy od czterech miesięcy odnotował spadek. W lipcu odnotowano pogorszenie wyniku o 0.1%. Indeks określa sytuacje cenową na amerykańskim rynku domów, bazując na 20 największych miastach USA.

Stan zaufania amerykańskich konsumentów, spadł we wrześniu do poziomu 48.5, z 53.2 odnotowanych w sierpniu. To najniższy poziom od lutego. Spadkowi uległ też kompozyt określający przyszłe oczekiwania konsumentów.

Eurodolar po raz pierwszy od maja, przekroczył wczoraj poziom 1.35. Teoretycznie, droga na wysokość 1.40 jest więc otwarta. Rynek jest jednak mocno wykupiony i zajmowanie długich pozycji obarczone jest dużym ryzykiem. Mile widziana byłaby korekta. Wsparciem jest poziom 1.35 oraz 1.33. Opór znajduje się na wysokość 1.38 oraz 1.40. Wskaźnik RSI pokazuje mocne wykupienie rynku.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.