Theresa May ożywiła rynki


Pierwszy pełny dzień handlu po świętach i od razu mamy ożywienie. Rynki walutowe prezentowały się wczoraj najlepiej ze wszystkich. Nieco słabiej wyglądała sytuacja na rynkach giełdowych.

Indeks SP500 po raz czwarty w ostatnich pięciu dniach odnotował spadki. Podobnie wyglądała sytuacja w Europie, gdzie indeksy giełdowe mieniły się na czerwono. Na tym tle dobrze wypadł rodzimy WIG20. Warszawski parkiet był jednym z kilku w Europie, gdzie odnotowano wzrosty. Jednak największe emocje towarzyszyły wczoraj rynkowi walutowemu, a szczególnie funtowi brytyjskiemu. Premier Theresa May ogłosiła przedterminowe wybory, mające odbyć się 8 czerwca. Informacja ta najpierw osłabiła funta, który następnie do końca dnia bardzo mocno zyskiwał na sile(2.2% dla GBP/USD).

Ożywienie na rynku funta siłą rzeczy rozlało się też po pozostałych rynkach. Dolar amerykański znajdował się więc w defensywie. Wczorajszy kalendarz makroekonomiczny był niemal pusty, więc żadne inne wydarzenie nie obchodziło we wtorek inwestorów. Dziś danych wcale nie będzie dużo więcej. Z tych wydarzeń jakie będą miały miejsce wyróżnić należy publikację „Beżowej księgi”, która będzie miała miejsce o godzinie 20:00 polskiego czasu.

gbpusd19042017r

Pokaźne wzrosty na GBP/USD wcale nie zmieniły diametralnie sytuacji na wykresie tej pary. Zbliżyliśmy pod przedział 1.29-1.30. Jeśli impet wzrostowy się utrzyma, możliwe będzie podejście na 1.34. Tam też biegnie górna linia kanału spadkowego, stanowiąc barierę oporu. Wsparcie mamy przy 1.26.

Sylwester Majewski

Comments

,

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.