Anemiczny początek tygodnia


Ostatni tydzień przed świętami rozpoczynamy niewielkimi zmianami na rynkach finansowych. Eurodolar rozpoczął dzień na minusie, a zakończył z niewielkim zyskiem. Dużo większe wzrosty odnotowano na ropie.

Ceny ropy przez cały dzień stabilnie zyskiwały na sile. Przyczyniły się do tego wieści o wyłączeniu jednego z pól naftowych w Libii. Przypomnijmy-tego samego pola które dopiero niedawno udało się uruchomić po wcześniejszych problemach. Inwestorzy ciągle też byli pod wpływem wydarzeń w Syrii, gdzie USA ostrzelało bazę lotniczą, co przełożyło się na wzrost nerwowości w regionie. W Polsce natomiast indeks WIG20 przez cały dzień oscylował wokół poziomu otwarcia, kończąc dzień na niewielkim minusie.

Nie publikowano wczoraj znaczących danych makroekonomicznych. Prezes Fed, Janet Yellen, miała jednak wystąpienie publiczne. Stwierdziła na nim, iż Fed będzie stopniowo podwyższał wysokość stopy procentowej, pozwalając gospodarce swobodnie się rozwijać. Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny zdominowany będzie przez publikacje dotyczące wzrostu cen. Również i w Polsce opublikowana zostanie inflacja CPI. Danych tych możemy spodziewać się o 14:00.

eurjpy11042017r

Rynek EUR/JPY nieubłaganie zbliża się w kierunku istotnego wsparcia nad poziomem 115. To tutaj narodził się ubiegłoroczny impuls wzrostowy. Tutaj można spodziewać się akcji obronnej byków. Czy powiedzie się? Wskaźnik RSI daje znaczącą przewagę stronie podażowej więc na szybkie odbicie w górę nie ma co liczyć. Wsparcie mamy nad 115, a opór przy 120.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.