Wyczerpujący trend na giełdach


Wczorajszy dzień przebiegał w burzliwej atmosferze jeśli chodzi o rynek walutowy i zakończył się umocnieniem eurodolara. Niewielkie wzrosty mieliśmy też na giełdach w USA oraz w Warszawie.

Choć eurodolar ostatecznie zakończył dzień na plusie, jego losy nie były oczywiste w ciągu sesji. W przypadku pozostałych głównych par walutowych dolar już wyraźnie tracił na sile. Być może przyczyniły się do tego słabsze dane z amerykańskiego rynku pracy – odnotowano 244 000 nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych. Co prawda prezydent Trump obiecał wczoraj, że „sprowadzi miejsca pracy” ponownie do USA, jednak nie podał żadnych konkretów. Nie pomogło to dolarowi, choć indeksy giełdowe odzyskały oddech po tej deklaracji.

Tymczasem według GUS w Polsce stopa bezrobocia w styczniu 2017 r. wyniosła 8,6 proc. wobec 8,3 proc. w grudniu 2016. Oczekiwano wzrostu do 8.7%. Natomiast z raportu z ostatniego posiedzenia RPP dowiedzieliśmy się, iż członkowie rady oczekują wzrostu inflacji na początku roku oraz przyspieszenia wzrostu gospodarczego w nadchodzących kwartałach. Dziś istotnych publikacji makroekonomicznych nie należy się spodziewać. Indeks Uniwersytetu Michigan, którego wartość poznamy o 16:00, nie powinien mieć znaczenia.

sp50024022017r

Główny indeks amerykańskich akcji doszedł do ważnego poziomu 2350. Tutaj biegnie też górna granica dużego kanału spadkowego. Wskaźnik RSI jest mocno wykupiony – zatem czeka nas korekta na SP500? Z drugiej strony do górnej linii mniejszego kanału wzrostowego ciągle daleko(2425), a linia trendu na RSI jest niezagrożona. Zapowiada się ciekawy tydzień.

Sylwester Majewski

Comments

,

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.