Obawy o euro, mocny dolar


Sporymi wzrostami na amerykańskich giełdach oraz mocnym przyspieszeniem w Warszawie zakończyła się wczorajsza sesja giełdowa. Na rynku forex widoczne było umocnienie dolara.

Patrick Harker, prezes oddziału Fed z Filadelfii, powiedział wczoraj, iż poparłby pomysł podniesienia stóp procentowych w USA już na marcowym posiedzeniu jeśli dane nadal będą wskazywać na poprawę gospodarczą za oceanem. Głównie ten komentarz przyczynił się wczoraj do zwiększonych zakupów amerykańskiej waluty. Dzień wcześniej w podobnym tonie wypowiadała się prezes oddziału z Cleveland. Równocześnie na korzyść dolara działają też obawy o rezultat zbliżających się wyborów we Francji, gdzie wygrać może eurosceptyczna kandydatka skrajnej prawicy, Marine Le Pen.

Tymczasem następna udana sesja miała miejsce w Warszawie. Indeks WIG20 zyskał kolejne 2.5%, zbliżając się do poziomu 2250 pkt. Według opublikowanych danych, poprawie uległa koniunktura w gospodarce. Dziś poznamy dane o koniunkturze konsumenckiej. Natomiast z publikacji zagranicznych warto zwrócić uwagę na odczyt PKB dla Wielkiej Brytanii oraz protokół z posiedzenia Fed(20:00). Dzień zakończymy danymi o zmianie w wysokości zapasów paliw w USA.

usdpln22022017r

Wczorajsze umocnienie dolara tylko nieznacznie wpłynęło na sytuację USD/PLN. Rynek odbił się już wcześniej od wsparcia na 4.0, próbując teraz utrzymać się w górnej połowie kanału wzrostowego. Kluczowy opór mamy na 4.20, jednak już na 4.15 pojawi się podaż. Wszystko pod warunkiem, iż wzrosty będą kontynuowane, gdyż wskaźnik RSI zmaga się z poziomem 50 pkt. Zejście w okolice 4.0 będzie dla byków negatywnym sygnałem.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.