Koniec wzrostów na PLN?


Choć ostateczne zmiany na koniec wczorajszego dnia na rynku forex były niewielkie, to jednak w ciągu sesji wiele się działo. Dolar ostatecznie tracił na wartości. Kolejny dzień z rzędu rosły giełdy.

Główny indeks SP500 ponownie zyskał na wczorajszym zamknięciu. Tym samym była to siódma z rzędu wzrostowa sesja na amerykańskim parkiecie giełdowym. Optymistycznie było też w Warszawie, gdzie indeks WIG20 podszedł pod poziom 2200 pkt i zapewne nie było to ostatnie słowo inwestorów. Na rynku metali szlachetnych oraz surowców obyło się bez większych zawirowań. Co innego na rynku walutowym, na zachowanie którego szczególnie mocno wpłynęły dane.

Z wczorajszych publikacji dowiedzieliśmy się bowiem, iż odnotowano wyraźny wzrost inflacji w USA oraz sprzedaży detalicznej. W obu przypadkach były to wyniki wyższe od oczekiwań rynkowych, wpisując się tym samym w wtorkową retorykę szefowej Fed, zapowiadającej kolejne podwyżki stóp. Wzrosty na dolarze nie trwały jednak długo i ostatecznie zakończyło się wyprzedażą. Dziś poznamy dane o ilości nowych wniosków o zasiłki w USA.

eurpln16022017r

Wygląda na to, że spadki na EUR/PLN zostały wyhamowane na 4.30, gdzie biegnie linia wzrostowa. To nie jest jeszcze przesądzone, aczkolwiek wskaźnik RSI pokonał już swoją linię spadkową, otwierając przed bykami szansę. W tym scenariuszu celem byłby poziom 4.40. Powrót poniżej 4.2850 oznaczać jedynie będzie test 4.25, nie przekreślając odbicia, a jedynie przesuwają je w czasie i miejscu.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.