Korekta na USD/JPY


Bez wyraźnego trendu odbywał się wczorajszy handel na rynku walutowym. Dolar zyskiwał na sile do euro i kilku głównych walut, ale tracił już do AUD. Na rynku ropy tym razem wzrosty, podobnie jak na rynku akcyjnym.

Podczas gdy wtorkowa sesja na warszawskim parkiecie giełdowym zakończyła się nieznacznymi spadkami, w USA główne indeksy osiągały rekordowo wysokie poziomy. Zakupy nakręcał popyt choćby na takie akcje jak firmy Apple. Pomagały też komentarze Fed. Janet Yellen stwierdziła, iż byłoby nierozsądnie wstrzymywać się z kolejną podwyżką stóp procentowych. Tym samym można się jej już teraz spodziewać na jednym z najbliższych posiedzeń Fed.

Wczorajsze dane dotyczące tempa wzrostu PKB wykazały gorszy od prognoz wynik dla gospodarki Niemiec oraz lepszy dla gospodarki polskiej. Wynik na poziomie 2.7% był nieco powyżej zaniżonych oczekiwań. W przypadku gospodarki strefy euro wynik na poziomie 1.7% był lekkim rozczarowaniem. Natomiast dziś opublikowane zostaną między innymi dane z brytyjskiego rynku pracy oraz dane o sprzedaży detalicznej w USA.

usdjpy15022017r

Od końca ubiegłego roku na wykresie USD/JPY panuje trend wzrostowy. Obecnie mamy do czynienia z jego korektą. Trwałe zamknięcie ponad poziomem 115 może oznaczać jej zakończenie. Wtedy ponownie droga na 118-120 byłaby otwarta. Jeśli jednak widoczna linia zatrzyma odbicie na 115, a rynek zejdzie poniżej 111.5, to może być nieciekawie dla byków. Wskaźnik RSI znajduje się w konsolidacji, czekając na zwycięski ruch jednej ze stron.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.