EUR/USD bez szans na duże wzrosty


Nowy tydzień rozpoczynamy w mieszanych nastrojach na rynku walutowym. Bez wyraźnego trendu na innych rynkach, dolar zyskiwał wczoraj jednak do euro. Ponownie zyskiwały na sile akcje.

Piątkowa sesja zakończyła się wzrostami na warszawskim parkiecie. Podobnie było też wczoraj i indeks WIG20 zyskał kolejne 1%. Wzrosty obecne były też na amerykańskich parkietach, napędzane głównie przez drożejące akcje sektora finansowego. Spadki pojawiły się za to na rynku paliw. Ropa traciła blisko 2%, a gaz ponad 3%. Również i rynki metali nie miały udanej sesji. Złoto traciło na koniec dnia blisko 1%, podobnie jak też i srebro. Na rynku walutowym polski złoty znajdował się pod presją.

Zupełnie inaczej niż wczoraj, dziś kalendarz makroekonomiczny pełny będzie publikacji. Dominować będą dane dotyczące PKB oraz inflacji. O godzinie 8:00 opublikowano już dane dla gospodarki niemieckiej które okazały się nieznacznie gorsze od prognoz(PKB 1.2%). O 10:00 podany zostanie wstępny odczyt PKB za Q4 dla Polski(oczekiwany jest wzrost o 2.5%), a następnie dla Wielkiej Brytanii oraz dla całej strefy euro. Z USA napłyną natomiast dane o inflacji.

eurusd14022017r

Główna para walutowa znajduje się ciągle w trendzie spadkowym. Po odbiciu się od 1.08 eurodolar zmierza w kierunku 1.05. Tam też ma pierwsze istotne wsparcie. Niestety wskaźnik RSI zszedł poniżej poziomu 50, co w najlepszym dla byków razie oznaczać może konsolidację. O wyjściu z trendu spadkowego nie można na chwilę obecną myśleć. Opór mamy na 1.08.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.