Srebro też słabo


Nowy tydzień rozpoczynamy spadkami na amerykańskich giełdach. Zniżkowały wszystkie główne indeksy w USA. Na rynku walutowym, poza jenem japońskim, odnotowano niewielkie zmiany.

Wczorajsze spadki w USA były pierwszym, znaczącym osłabieniem na rynku akcji od wygranych przez Donalda Trumpa wyborów prezydenckich. Inwestorzy realizowali dość pokaźne już zyski. Widoczne wzrosty odnotowano też na rynku ropy. Do inwestorów docierają sprzeczne informacje na temat tego, jakie nastroje panują między głównym członkami OPEC. Przypomnijmy, spotkanie tej grupy będzie miało miejsce już w tym tygodniu, 30 listopada.

W kontekście tego wydarzenia warto śledzić dzisiejsze dane o zapasach ropy według API. W nocy napłynęły na rynek dane z Japonii gdzie bezrobocie pozostało na poziomie 3%. Odnotowano też mniejszy od oczekiwanego spadek sprzedaży detalicznej – jedynie o 0.1%. O godzinie 11:00 poznamy dane ze trefy euro oraz kilka godzin później z gospodarki niemieckiej. Natomiast o 14:30 opublikowany zostanie odczyt PKB za Q3 w USA.

silver29112016r

Rynek srebra znajduje się tuż nad krawędzią. Teoretycznie ma jeszcze szansę na powrót do wewnątrz widocznego na wykresie kanału wzrostowego. Potrzebny byłby powrót przynajmniej nad poziom 17$. Celem odbicia byłaby wtedy środkowa linia kanału, lub poziom 18.5$. W negatywnym scenariuszu srebro może dalej się obsuwać, w okolice poziomu 15$. Wskaźnik RSI jest wyprzedany ale tworzy pozytywną dywergencję.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.